JCh CZ Una Donna von Burg Wildenstein, "GINA"

po odchodu Šotka jsem k velkým psům nechtěl žádného malého, pak jsem si to rozmyslel a říkal si, zkusíme nějakého skoro pinče z útulku nebo tzv. dočasek. Dokonce jsem našel krásnou adeptku, mladou pinčici, ale některé dámy z dočasek nemají všech pět pohromadě. Takže tato varianta byla zavrhnuta, kšefty těchto spolků podporovat nechci.
 
Takže po nezdaru s chovem FCR, jsem se rozhodl pro chov zwergů (trpasličí pinč). Začal jsem shánět,... no jo, ale kde takového papírového pinče sehnat? V inzerátech nikde. Zkusil jsem tedy stránky ČMKU, poté klubové, kde jsem se dostal k poradkyním klubu, nejen prezidentka klubu, ale i dámy z klubu pinčů mi sdělili, že nyní žádné odchovy nejsou a v plánu je patrně jeden.
Inu začal jsem koukat po importu z ciziny. A když už tedy někam pojedu, tak ať to stojí za to. V Polsku jsem našel aktuální dva vrhy, ale několika debatách jsem Polsko zavrhl a začal více hledat v Rakousku. První i druhý pokus byl o fous pozdě, zwergové byli fuč. Nečekal jsem takový zájem o toto plemeno.
Nakonec jsem se dostal na chovatelskou stanici rodiny Atzlinger v Bocksdorfu, kde měli ještě dvě volné fenky, jedna z nich byla menší, druhá standartní. Takže jsme se vydali na dlouhý výlet přes celé Rakousko, na cestu tam bylo krásné počasí. Po příjezdu nás pan Karl s manželkou přivítal v rámci naší  jazykové výbavy jsme si popovídali, matka spolu se štěňaty a další matkou štěňat německého pinče celou dobu řádili kolem nás. Poté nám Karl přivedl ukázat otce malé Uny, k tomu jsme mohli nahlédnout na vrh Pinčů Německých. Po sepsání smlouvy, seznámení se štěnětem jsme obdrželi i knižní publikaci o chovu pinčů a mohli uhánět zpět k domovu. Cestou jsme ji pojmenovali Gina.
  • Plemeno: Trpasličí Pinč ( černý se znaky - black / tan )

  • Narozena: 8.9.2018, Bocksdorf, Rakousko, do ČMKU zapsána 26.2.2019

  • Chovnost: 15.9.2019 KV Heroltice úspěšná bonitace IV, A1, P1 v.27 cm - CHOVNÁ

  • Zdraví: i přesto, že TP nemá k chovu žádné povinné lékařské vyšetření nechali jsme zkontrolovat pately a oči, obě vyšetření jsou OK, Gina je naprosto zdravá, kontrola luxace pately - MVDr.Slabý (Arvet), oči prosté dědičných onemocnění - MVDr.Míková (Vet.klin.Vltava)

  • Otec: Smile of an Angel Carbon

  • Matka: Miss Mandy von Burg Wildenstein 

  • Výstavy: 14.4.2019 MVP Č. Budějovice dorost VN1, 12.5.2019 IHA Wieselburg (A) VN1, 25.8.2019 Interdog Bohemia MVP - FCI Mladá Boleslav tř.mladých V1, CAJC, BOJ, BOS, 15.9.2019 KV Heroltice V1, CAJC, BOJ, 13.10.2019 MVP Č. Budějovice tř.mladých V1, CAJC, BOJ - splnění podmínek pro JChCZ, KV Praha - Stromovka V1, CAC, klubový vítěz, Oblastní výstava Netolice tř.otevřená V1, vítěz třídy, oblastní vítěz, 3.místo v FCII., KV Praha Uhříněves otevřená V1 CAC, MVP ČB podzim otevřená V2, KV při KVP Litoměřice V1 CAC.

  •  Ti
  • tuly: ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION - udělen 16.12.2019
 

Chovatelská stanice JEZZABELLE

Tyršova 127
373 44 Zliv

alternativně Zlatá Koruna
+420 602 753 153 prochazka.frana@email.cz
Vytvořeno službou Webnode